سم رادیو ملودی شجریان انقلاب صداوسیما

سم: رادیو ملودی شجریان انقلاب صداوسیما استاد شجریان محمدرضا شجریان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی آلایندگی دستگاه‌های خنک‌کننده هوا، عامل صدها مورد فوتی

گرم شدن هوای جهانی و استفاده فزاینده از وسایل تهویه و خنک‌کننده هوا به صدها مورد فوت و میر تا سال ۲۰۵۰ میلادی منجر می‌شود. 

آلایندگی دستگاه‌های خنک‌کننده هوا، عامل صدها مورد فوتی

آلایندگی دستگاه های خنک کننده هوا، عامل صدها مورد فوتی

عبارات مهم : انرژی

گرم شدن هوای جهانی و استفاده فزاینده از وسایل تهویه و خنک کننده هوا به صدها مورد فوت و میر تا سال ۲۰۵۰ میلادی منجر می شود.

به گزارش ایسنا، این روزها گرمای هوا موجب شده است میلیون ها انسان به استفاده از دستگاه های خنک کننده روی آورند و کارشناسان معتقدند که وابستگی به این تکنولوژی می تواند عامل فوت و میر صدها نفر تا سال ۲۰۵۰ باشد.

محققان در بررسی روی پیامدهای استفاده از دستگاه های خنک کننده که با استفاده از انرژی ذغال، گاز و نفت کار می کنند دریافتند میزان مصرف انرژی زیاد جهت برخورداری از هوای خنک تر به معنی ورود حجم بیشتری از ذرات معلق آلاینده به آسمان و در نتیجه فوت و میر زیاد است.

آلایندگی دستگاه‌های خنک‌کننده هوا، عامل صدها مورد فوتی

به این ترتیب تا اواسط قرن می توانیم بگوییم هر سال به طور میانگین فوت ۶۵۴ نفر در آمریکا بر اثر زیاد کردن ذرات معلق و ۳۱۵ نفر دیگر بر اثر زیاد کردن سطح گاز ازون رخ می دهد.

یکی از محققان این مطالعه از دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا گفت: دستگاه های خنک کننده بشر را از موج گرما حفظ می کند ولی در صورتیکه برق مورد نیاز آنها از نیروگاه هایی با سوخت زغال سنگ تامین شود مسئله زا خواهد بود.

گرم شدن هوای جهانی و استفاده فزاینده از وسایل تهویه و خنک‌کننده هوا به صدها مورد فوت و میر تا سال ۲۰۵۰ میلادی منجر می‌شود. 

به گزارش ساینس الرت، به گفته محققان راه حل این مسئله استفاده از منابع انرژی پاک تر، اصلاح بهره وری از انرژی و محدود کردن سطح تغییرات اقلیمی در نخستین گام است.

واژه های کلیدی: انرژی | محققان | آمریکا | دستگاه | استفاده | آلایندگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz